İmalat Sektörü Pazarlamacıları

Bugün bir pazarlamacı ile konuştum, kendisi ünlü bir firmanın taşlama taşı, kesme taşı, mop zımpara ve envai çeşit ürününü pazarlıyor.Ürünleri gerçekten çok kaliteli, çünkü geçen hafta bizlere bir tanıtım yaptılar ve taşlama taşı ve flapın karışımı olan bir ürünü tanıttılar gerçekten hem daha uzun ömürlü hem de daha fazla talaş kaldırıyordu.

Tabi üstün özellikler biraz pahalı gelebiliyor ama uzun vadede siz karlı çıkıyorsunuz, neyse bugün tekrardan geldi, biraz boş vakit vardı, konuşmaya başladık, çalışma sistemini sordum, maaş artı %1 prim dedi toplam satış üzerinden.Mesela 400 bin liralık mal sattı 4000 lira para alacak.

Talaşlı imalat yapanlar, kaynaklı imalat yapanlar bilirler, flaplar, taşlama taşları, mop zımparalar çok gider, aldınmı bir tane 2 tane almazsın, kutu kutu malzeme alırsın, ve çok çabuk biter bunlar.Hele birde oldukça fazla üretim yapıyorsanız, bayağı bayağı alırsınız.Eh bu abimizde bu ürünleri satıyor, 1 ay olmuş bu firmaya başlayalı ve 40 tane fabrikayı kendisine bağlamış, oldukça hızlı bir abi, ayak üstü bugünkü alman misafirimize bile mal satacaktı 🙂

Neyse gelmek istediğim nokta eğer kendinize güveniniz varsa, iletişiminiz kuvvetli ise, pazarlama işi oldukça keyifli ve bol kazançlıdır.

Az daha unutuyordum, fabrikaya titreşim vererek masaj aleti satmaya geldiler, bir adam ve yanında bir kız ama nedense kız sürekli farklı oluyordu, tabi kıyafet parfüm ve dekolteler de cabası, ilgiyi toplamayı iyi beceriyorlardı, becerdilerde 10-12 tane sattılar bizim fabrikaya, ee herkesin taktiği bi olmuyor, kimi kadınları kullanıyor, kimisi yeteneğini, sonuç olarak güzel ve zevkli bir iş, birde sattığınız ürün kaliteli ise o daha da süper, çünkü satacağınız ürünün kalitesi iyi değilse ve kötü bir şöhrete sahipse, ağzınızla kuş tutsanız yine hava.

“İmalat Sektörü Pazarlamacıları” üzerine 2 yorum

  1. Hımm, ben firefox kullanıyorum, bende sorun yok gibi, resimdeki görüntü çok kötü hakkaten ama, sorunun nerden kaynaklandığını bulmam zaman alır, şak diye bulamam :S, dediğin gibi iş güçte var, bu yorum durdukça aklımda olur 🙂 uyarın için teşekkürler.

  2. Bu yazı için yorum yapmıyorum ama böyle ziyaretçi defteri görüş öneri kısmı bulamadığımdan buraya yazıyorum. Sayfa açıldığında sağdaki cikcik kısmının arka fonu beyez değil şu yandan çizgili arka fonun renginde. (http://img811.imageshack.us/img811/4424/ekranalntsf.jpg) belki geçer dedim ama en az 4-5 gündür böyle. belki browserdandır (ie7 kullanıyorum) çalışıyorsun vaktin yok belki ama bi ilgilenirsen iyi olur gerçekten sinir bozucu. (not:bunu okudukdan sonra silersin konu bütünlüğü dağılmasın) selametle

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.