2 Günlük Model Uçak Kursu Maceram

Yazın başında kayıt olmuştum Thk’nın model uçak kursuna, geçen hafta aradılar ve bu cumartesi pazar 2 gün kurs olduğunu söylemişlerdi.Neyse kurs günü geldi ve bitti, bende olanı biteni yazayım dedim.

Kurs sabah 9.00 akşam 17.00 saatleri arasında oluyor, çok saat gibi zannetmeyin, anlamıyorsunuz zaten nasıl geçtiğini, 18 kişiydik, her yaş grubundan vardı, öğretmenler, küçük çocuklar, abiler, ablalar, vardı, neyse masalar kurulmuş, malzemeler hazırlamış, planlar masaüstünde, zemin müsait, herşey hazırdı.

Hocalarım Koray Köktürk ve Ahmet Hocamız bizlere neler yapacağımızı söylüyorlar bizde başlıyoruz yapmaya, fazla zor değil, sadece incik boncuk işler olduğu için, hele birde elleriniz büyükse ve parmaklarınız kalınsa küçük parçaları yapıştırmada çok zorlanacaksınız şimdiden size söyliyeyim.

Neyse, malzemeler yani kullanacağımız çıtaların ağacı Balsa ağacıydı, yapıştırıcımız uhu gibi ama çabuk kuruyan, zararlı madde içermeyen bir yapıştırıcıymış, iğneler, kargaburun, falan talimatlarla birlikte yapıştırıyoruz.İlk gün kanatları yaptık, ve kuyruğu yaptık, yükseliş dümeni falan yaptık ve kurumaya bıraktık.

2. gün ise kaplamaya geçtik, güzelcene kapladık, hava alıcak yer kalmıcak şekilde, kanatları plastik gövdeye taktık, kuyruğu taktık ve bitirdik.Benim 2 defa kuyruğu taşıyan çıtam kırıldı, neyse sorun yok yine, alıpta evin en güzel köşesine koyacak değilim 🙂

Kursta a,b ve c notları var, büyük ihtimalle herkes c alıcak yani en iyi not 🙂 çünkü bir sonraki model uçak kursuna katılabilmek için c notu gerekliymiş, en sonda uçankuş dergisi için fotoğraf çekildik ve kurs bitmiş oldu.

2 gün biraz işten güçten herşeyden uzaklaşmış oldum, keyifliydi, özlemişim böyle el işleri yapmayı, en son ilkokulda yapmıştık, sonuç olarak güzel bir anı, keyifli geçen 2 gün ve kırık bir model uçak var 🙂

Eğer sizde katılmak isterseniz Thk’nın Bursa şubesine başvurmanız yeterli olucaktır, bu ilk kurstan sanırım 6 adet daha açılacak, diğer kurslar sömestriden önce açılmıyacakmış, bellide olmaz ama.

Thk nerde derseniz, tayyare kültür merkezinin hemen arkasında, eski valilik binasının karşısında, Orhangazi caminin yanında , çiçek pasajının karşısında, kızılay kan verme merkezinin arkasında, cumhuriyet caddesinin üstünde, daha tarif edeyim mi 🙂

Bu arada yaptığım uçağın resmi bu değil ama yaptığımız uçak bu

Türk kuşu Model Uçak
Türk kuşu Model Uçak

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.