Vazgeçmemek

Hayatta sürekli bir şeyler isteriz ama çoğu zaman isteklerimize ya kavuşamayız yada elde ettiğimiz yeterli olmaz.Bu aşamada da vazgeçer ve yolumuza bakarız.

İnanmak başarmanın yarısıdır derler, bu sözler güzel sözler ama bu sözlerin anlam kazanması ancak başardığımızda oluyor, ne zaman bir ışık göreceğiz o zaman diyoruz ki bak iyi ki bu yola girmişim.Bu olayın sebebi belli, bastırılmış duygularımız.Çünkü bizler korunaklı yetiştirilmişiz, aman evladım ağaca çıkma, aman evladım onu yapma bunu yapma, iyi güzel de hayatta her daim yanımızda olamazsınız, o zamanlar ne yapacağız.

Aileler bunu düşünmüyor ve bu sebepten girişimcilik çok az kişide bulunan özelliklerdendir.

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız bazı şeylere yada kişilere dur demelisiniz.Korkuları yenmenin en güzel ve kısa yolu korkuların üzerine gitmektir.Kendinizi hesaba çekin, sizi hayallerinizden neler yada kimler alıkoyuyor.Listenizi yapın ve o an bir karar verin.Ben artık hayatımda bir şeyleri değiştireceğim deyin ve uygulamaya geçin.

Bu söylediğim şey kolay birşey değil ama hayatında farklılık yapanlara bakarsanız mutlaka bir kırılma anları vardır.Eğer siz birşey yapmazsanız hayatınız boyunca içinizde uhde kalacak.Sizin yapmak istediklerinizi başkalarının yaptığını görünce ve o kişi birde sizden daha az kapasiteli biri ise kendi kendinize sinirleneceksiniz ve keşke diyeceksiniz.

Yıllar sonra keşke dememek için şimdi harekete geçin.Işığı görene kadar durmayın, ışığı görünce de koşmaya başlayın.Hayallere kavuşmanın verdiği zevk paha biçilemez ve ondan daha bir az keyiflisi ise size yapamazsın, başaramazsın diyenlerin yüzlerinde ki ifade.

Unutmayın hiç birşey sizden daha değerli değildir.Sizi kısıtlayan düşüncelerden kurtulun ve arınmış bir beyinle yolunuza devam edin.

Bu yazıyı yazarken dinlediğim şarkı; Human League’den Don’t you want me baby, 1981 yılına ait bu şarkı ve video sizi özel yerlere götürecek.İyi seyirler.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.