Türkiye’de Olaylar Ne Kadar Sürede Unutuluyor

Buraya yazacaklarım sadece ülkemizde olan ve bir anda gündemin ana konusu olan olaylar için yapılan bir basit deneysel çalışma. Herhangi bir siyasi amaç yada farklı bir olay yoktur. Sadece twitter’da gündem olan, sonra haber programları, tartışma programlarında konuşulan ve sonrasında çok çabuk unutulan olayların işte ne kadar sürede unutulduğunu kendimce belirlemek amacıyla yaptığım bir çalışma.

Çok fazla twitter ve gündem takip edemesemde, yine de gözüm bir şekil ilişir ve zaten çok büyük bir olay olursa duymamak mümkün olamayacağı için burada yapacağım çalışma yine de bir fikir verme aşaması taşıyacaktır.

Bu yazıyı yazdığım tarih 10 Ağustos, bu akşam gündem olan konu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizde YSK’nın elinde olmayan veriler var demesi nedeniyle, tartışma programlarında bu konunun konuşuluyor olması. Bakalım bu olay ne kadar sürede gündemden düşecek.

Viral Haber Başlangıç ve Bitiş Süreleri 

Kemal Kılıçdaroğlu

(10.08.22) – Kemal Kılıçdaroğlu “YSK’da olmayan bilgiler elimizde” açıklaması.
(18.08.22) – Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları en fazla iki gün sürdü, oda CnnTurk ve diğer haber kanallarında yayınlanan tartışma programlarında o gün ve ertesi gün şeklinde yer aldı, çok fazla gündem oluşturmadı.


Gülşen 

(24.08.22) – Şarkıcı Gülşen, Nisan ayında bir konserinde imam hatipler hakkında bir söz ediyor ve olaylar başlıyor.
(25.08.22) – Twitter’da olaylardan sonra haberlerde tepkiler, Gülşen akşam saati tutuklandı.
(26.08.22) – Twitter’da, instagramda destek yada karşıt görüşler devam etti.
(27.08.22) – Sedat Peker biraz gündeme getirdi ve sonrasında gündem değişti.


Zehra Taşkesenlioğlu

(26.08.22) – Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile ilgili Sedar Peker iddiaları gündeme geldi.
(27.08.22) – Zehra Taşkesenlioğlu ismi gündeme geldi.
(28.08.22) – Zehra Taşkesenlioğlu videosu paylaşıldı.

 

 

 

 

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.