Lanet olası virüsler ve Hackerlar

Başlık biraz ağır kaçmış olabilir ama hakikaten son iki ayımı mahvettiler.Geçen senenin eylül ayında sağolsun endonezyalı hacker kardeşimiz web sitelerimi haklemiş, sağolsun direk anasayfaya index çakmamış ta bir tane html sayfası yaparak zone-h de kasıyor.Tamam iyi güzel hackledin de kurtulamıyorum illetten, virüs te bulaştırmış antivirüs sürekli engelliyor, google sağolsun sürekli zararlı site uyarısı yaparak sitelerimi kapatıyor.

Sonuç nedir derseniz, sonuç monuç yok, sitelerimde hala virüs var, hala hackli halde duruyorlar, nerden girdiklerini bulamadığımdan böyle çaresiz kaldım, hoş sadece beni sitelerim de yok, arkadaşlarımın yada dostlarımın siteleri de var, kimisi firmasının sitesini barındırıyor, ciddi iş kaybına uğradılar.

Siber güvenlik hakikaten önemli, bugün benim web sitem olur yarın enerji santrali olur, öbür gün devlet sırları olur.Bu işlerden anlayan varsa biraz beri gelsin ve bir de bağış usulü çalışan neden siber güvenlik dernekleri yada örgütleri yok ki, misal benim dostlarımın siteleri kaç aydır sıkıntıda, eğer böyle bir dernek ücretsiz hizmet verip sitesini tekrar kullanıma açsa eminim o dostum oraya seve seve bağış yapardı.Bilmiyorum belki bir gün bu hayalim olur.

Uzun zamandır yazmamıştım, siftah bu olsun…

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.