Jenerik Domain Bulma

İnternet ortamı fırsatlarla doludur, orjinal site isimleri size ilerde para kazandırabilir, ama piyasada bu işin kurtları varken ve elinizde çok para yoksa yapabileceğiniz tek bişey var, erken davranmak ve premium olmayan isimleri yakalamak.Ben bunu yeni keşfettim, .me uzantılı site ismi ararken denk geldi.

Ne mi yapıyoruz, bu siteye giriyoruz http://www.morewords.com/ends-with/im/  verdiğim linkte sonu im le biten kelimeler listeleniyor.Siz ne mi yapıcaksınız, diyelim yeni bir uzantı çıkıcak piyasaya. mesela ne olsun, .sf , siz hemen sondaki im yerine sf yazın ve çıkan kelimelerden hangisi güzel ve projelik olursa kayıtlamaya bakın.

Bu yöntemle daha çabuk ve güzel site isimleri bulabilirsiniz.

Yada çok paranız varsa Nokta.com gibi, sedo dan parayı basar güzel site isimlerini alabilir, işletebilir yada satabilirsiniz.Bir zamanlar Hollandada lale tohumu o kadar popüler olmuşki, ne servetler harcanmış, ama sonra lale sempatisi geçince tabiri caizse elinde kalmış(patlamış), domain pazarıda böyle mi olur derseniz, zannetmiyorum, şuanlık google lider, ama emin olun ki hiç bir şeyin yeri dolduralamaz yada yıkılamaz degil, google gider baskası gelir.Ama net her daim olacaktır…

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.