Pakize Suda ve Eğlencesi

Pek fazla televizyon izleyen birisi değilim, bu yazımda anlatacağım olay uzun zamandır yapılıyor.İlk olarak büyük bir tv kanalından akşam haberlerinin bitimine doğru çıkıyordu.Olay şu bir muhabir, çarşıda pazarda geziyor ve insanlara sorular soruyor, mesela mevsimler nasıl oluşur gibi, tabi insanlar seçmece, bu soruyu bilemeyecek insanlar aranıyor ve bu insanların verdiği cevapların yer aldığı bölüm doğru cevaplara nazaran çok çok yüksek miktarda.

Bugün tv ye bakarken Pakize Suda’nın programına rastladım, programın adı nedir bilmiyorum hatta Pakize Suda beni de ilgilendir miyor ama yıllardır bir şekilde televizyonda olup yeri geldiği zaman insanlara bir şeyler öğretmeyi eğitmeyi amaçlayan insanların sokağa çıkıp insanlara sorular sorup bunları yayınlamaları acaba ne kadar ahlaki.

Amacınız nedir, aaa biz ne kadar cahiliz bakın görün olayı mı.Olay aslında çok basit, video sitelerinde en çok izlenen vidyolara baktığınızda insanların aptallıkları ya da düşmek kalkma gibi olaylardır.Sokaktan seçmece insanlara sorulan sorulara halkımız genellikle sallar birşeyler, bilmiyorum deyip geçmez, e sallayınca tabi Pakize  Suda ya da malzeme çıkıyor.

Sorunun kaynağı belli, refah seviyemizin düşük olması ve tv lerin kontrolsüz olması.Şimdi yazacağım olay için ne düşünürseniz düşünün ama olması gereken budur.Tv lere filmlere bakarsak, imamlar hep üçkağıtçı, hacı hoca tayfası üfürükçü, evlerde kitap okuyan ne bir anne var ne bir baba, hep lüks hayata özendirme, sihirli büyülü anne baba, olmayan varlıkların minik beyinleri zehirlemesi gibi onlarca tehlike var.

Aydın geçinen insanlar neden bunlara karşı yürüyüş yapmıyorlar ki, yeri geldiğinde elde bayrak 10. yıl marşını söylemeyi biliyorlar, birazcık dürüst olun kendinize karşı, eğer gerçekten bu ülkede birşeylerin değişmesini istiyorsanız bu saydıklarımıda protesto edin.

Benim ülkemin genç beyinlerini zehirlemeye kimsenin hakkı yoktur.İnsanlarımın cahilleri ile dalga geçmeye kimsenin hakkı yoktur.Eğer cahillerse eğitin, kusurları ortaya çıkaranın, kusurları ortaya çıkarılır bunu kimse unutmasın.Keser döner sap döner bir gün hesap döner.

Daha yazılacak o kadar çok şey var ki, sayfalar yetmez, bu başlangıç gerisi elbet gelecektir…

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.