Bursa Metal İşleme Fuarı

Tüyap tarafından düzenlenen Bursa Metal İşleme Fuarı 2-5 Aralık tarihleri arasında Buttim’de gerçekleşti.Bende çalıştığım firmanın standının olması ve bu sektöde yer aldığımdan fuarı gezme fırsatım oldu.Fuar çok renkliydi, son gündü bugün ve fuar soğuk hava ve yağmura rağemn yinede doluydu.Fuarda metal işleme üzerine firmalar, vinç firmaları, hırdavatçılar, iş kıyafetleri satanlar, odalar derken bayağı bir doluluk vardı.Bursalı firma Durmazlar’ın 5 eksenli plazma makinesi oldukça hoşuma gitti, genelde sabir torchun olduğu makinaları biliyorken, kafanın hareket ettiğini görmek beni heyecanlandırdı.

Fuara Bursa dışından firmalarda katılmıştı, bazı firmalar, otoshow da zannetmiş olmalılar ki, zira hostesleri fazla cana yakındı :).Sonuç olarak bir çok firma yeni iş bağlantıları yeni siparişler elde etme fırsatı buldu.Makine imalatındaki artış gelecek adına güzel düşünmeyi gerektiriyor.

Benim için keyifli saatlerdi, fuarlar devam edicek sanırsam, bir çok sektörde.Vaktim olur mu bilmiyorum ama bu alanda çalışan özellikle genç mühendislerin muhakkak gitmelerini isterim.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.