Güncelleme: 19 Mart 2019

Emre Seymenler kimdir sorusuna bu sayfanın aşağılarında çok eski bir tarihli yazıda cevap vermiştim, lakin aradan 9 seneden fazla geçmiş ve Emre Seymenler kimdir sorusuna bir kez daha cevap verelim.

Emre Seymenler, akademik olarak Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve uzunca bir zamandır Makine Mühendisi olarak çalışmış ve halen daha çalışmaya devam etmiştir. 2017 yılında Prusa Mühendislik firmasını kurmuş ve mühendislik çalışmalarını bu firma üzerinden yürütmektedir.

Prusa Mühendislik; Bursa ili sınırları içerisinde Periyodik Kontrol Hizmeti, Altyapı İşleri, Projelendirme, Şantiye Şefliği, Enerji alanlarında faaliyet göstermektedir.

Hiç bir zaman bağlarımı koparamadığım internet hizmetleri alanında ise Prusa Seo markam adında ticari faaliyetlerime devam etmekteyim.

Prusa Seo; Bursa Seo Hizmetleri, Seo, Adwords, Veri Analizi, Sosyal Medya Danışmanlığı, Web tasarım konularında Bursa ilk etap olmak üzere hizmet vermektedir.

Seo alanında uzmanlığımızı belirtmek amacıyla bazı bilgiler vermekte yarar var…

İlk web sitem hangisiydi unuttum lakin ilk ingilizce turizm sitem olan waitmeturkey.com sitemi hatırlıyorum, ek olarak internet archieve ilk ekran kaydını 8 Ağustos 2008 yılında yapmış.

Daha sonra bir çok tür de site açtığımız hatırlıyorum ama bunlardan en önemlisi zigetvar.com adlı web sitem ile seo kelimesinde ilk sayfada yer aldığım zamanlardı. Yine bununla ilgili internet archieve sayfası şu şekilde tıklayınız.

Sene 2008 ler de bizler seo kelimesinde yarışıyorduk. Tabi o zamanlar lida zayıflama haplarımı dersiniz yoksa deli gibi backlink kasma mı derseniz ne ararsanız vardı.

R10.Net Üyelik Tarihi

R10.Net Üyelik Tarihi

Şimdi bu görsel de de internetin en çok girilen webmaster forum sitesi olan r10.net te ki üyelik tarihim belli oluyor. Eylül 2008 de üye olmuşum, gerçi ondan önce başka hesabım vardı, moderatör ile mi takışmıştım yada bir şey olmuştu beni banlamışlardı.

Sonuç olarak 2007 li gibi yıllarda Webmaster dünyası ve Seo kavramları ile ilişkim başladı ve halen daha devam etmektedir.

Seo sektöründe 12 yıl gibi bir tecrübeyi barındırıyoruz.

Bu aralar ise, otomobiller, balıkçılık, tekvando, doğa, hayvancılık ve  her türlü konuda ilgimi çeken ne varsa okuyor fikirler üretiyorum.

Kişisel sitemi açtığım zamanlar da yazmış olduğum hakkımda yazısı, bunu da silesim gelmedi.

Bu satırdan aşağısı 30 Ocak 2010 tarihinde yazılmıştır.

Bu sayfayı, akademi kariyeri olanda olmayanda okuyacak, çok düşündüm nasıl bir giriş yapsam diye, ama iş kendi isminle site açmaya gelince biraz zorlaşıyor.Takma isimle bir site açsam buraya öyle güzel şeyler yazardım ki okumaktan keyif alırdınız, gerçi isteyen bu sayfadan da keyif alırda 🙂

Neyse Emre SEYMENLER kimdir sorusunun yanıtı biraz karışık, en belirgin özelliği hayal perest olması, kendince bunun sebebi belli, ilkokulda okuduğu sayısız hikaye kitabı, Esrarlı Ada, Define Adası, Denizler Altında 20000 Fersah, Monte Cristo Kontu gibi onlarca hikaye kitabı, hayal gücüme müthiş etki yapmıştır.Ama bir şey var, hayalperest olmak güzeldir, ama ben hayal ettiğim herşeye kavuştum, bir şekilde nasip olmuştur.

Gelelim ikinci belirgin özellliğim araştırmacılık, bu olayı hiç anlıyamıyorum, orda burda herkes bişey soruyor, bunu nasıl yapıcaz, özellikle bilgisayar konularında, yahu etmeyin eylemeyin, google amcaya sorsanıza, azıcık sorun, ama işin kolayı birisine sormak, her neyse, bu Türklerin genlerinde var, yapacak bişey yok.Arada kaynamadan dediğim gibi çok fena araştırmacıyımdır, yerli yabancı kaynakları didik didik ederim ve aradığımı bulurum.

Ve en belirgin özelliğimden birisi daha alan dışı icraatlerim, mesela “Pekmez Şekeri” projem meşhur projemdir.Her yerde söylerim.Diyeceksiniz Pekmez Şekeri de nedir, Pekmez Şekeri kristalize pekmezdir, ve paketlenip satılması üzerine bir projeydi ve 2007 yılında Kocaeli Üniversitesinde düzenelen Benimde Bir İşfikrim var adlı yarışmada 1. olarak 4000 lira kazandırmıştır.

Alan dışından açılmışken webmasterlar dışında pek bilinmesede  Arama Motoru Optimizasyonu Danışmanlığı yapmaktayım freelance olarak.Diyeceksiniz buda nedir, şöyleki sizin bir websiteniz var web sitenizin anahtar kelimesinde google da ilk sayfada olmanızı sağlıyabiliyorum.Örnek google.com.tr de makine mühendisi yazınca bu web sitemin ilk sayfada çıkması gibi.Detayları yazamıcam, çok öğrenmek isterseniz bana mail atın.

Ve artık mesleğimizi yapma zamanı, o kadar okuduk, Makine Mühendisi olduk, Emko Isıtma Sistemlerinde geçen güzel günlerimden sonra memleketim Bursa da iş dünyasına girmeye hazırlanıyorum.Bendeki ışığı farketmeleri umarım fazla zaman almaz.

Son olarak biliyorum buraya kendimden fazla birşey yazmadım, zihnimde geçmiştir mutlaka ama yazıya dökmeye üşendim, kendini nasıl tanımlarsın diye sorarsanız, derimki bana bir iş verin ve bekleyin, ben o işi ne yapar eder çözerim, yapamayacağım iş yoktur, her malı pazarlayabilirim, ikna kabiliyetim yüksek, dürüstüm daha ne olsun.

Bu kadar benden yazı yeter, sıkıldım….